W życiu każdego mężczyzny jedną z najważniejszych i najbardziej doniosłych uroczystości jest ślub, jest to chwila radosna, ale także w pewien sposób stresująca. Tradycją przygotowań przedślubnych jest wieczór kawalerski organizowany przez znajomych Pana Młodego. W imprezie biorą udział tylko mężczyźni, którzy przygotowują zabawę tak, aby przyszły mąż mógł ostatni raz mógł bawić się w towarzystwie obcych kobiet i uczestniczyć w męskim wypadzie.

Zarówno Pan Młody jak i pozostali uczestnicy spotkania dostosowują swój ubiór do stylu imprezy, która może przebiegać w różny, zależny od miejsca sposób. Wieczór kawalerski odbywający się w restauracji wymagał będzie dobrej, jakości spodni, koszulki np. typu T-shirt i marynarki. Jeżeli natomiast wieczór ma być organizowany w bardziej luksusowym lokalu, mężczyźni powinni założyć eleganckie garnitury w kolorze pastelowym, koszule z krawatem i buty typu pantofle. Czasami imprezowicze uzgadniają jakiś określony kolor, aby wyróżniać się spośród innych bawiących się w klubie osób.

Obecnie młodzi ludzie wybierają nie tylko jednokolorowe, stonowane w kolorach garnitury, ale także posiadające różne naniesione wzory, np. niebieski garnitur w białe chmurki, granatowy w emblematy Batmana lub inne śmieszne wzory. Mężczyźni bawiący się na wieczorze kawalerskim lubią ubierać się na zasadzie kontrastu, dzięki czemu ludzie orientują się, że to wieczór kawalerski i pożegnanie stanu kawalerskiego ich kolegi. Dlatego też przyszły Pan Młody powinien błyszczeć i wyróżniać się wśród znajomych, jego garnitur może być w kolorze jaskrawszym, żeby wszyscy bawiący się w klubie, wiedzieli, że to jego święto. Ważne jest, aby garnitur był wygodny i nie krępował ruchów umożliwiając zabawę do białego rana.