Bardzo często będąc na ślubie obserwujemy i podziwiamy Panny Młode, które,z reguły, zachwycają swoim wyglądem. Piękne, długie lub krótkie sukienki, z welonami lub dodatkami we włosach. A co z Panem Młodym? Sprawa wydaje się prosta ? garnitur, koszula, muszka lub krawat i gotowe! Czyżby? Wielu przyszłych mężów coraz częściej zastanawia się jak powinien wyglądać jego garnitur i czy kupić go w sieciówce czy może zlecić szycie. NO WŁAŚNIE. I tu pojawia się problem ? co jest lepsze?

Idąc do sieciówki, znajdziemy standardowe rozmiary w standardowych kolorach, w których mamy szansę poczuć się dobrze. W zależności od marki, jakość produktu będzie wyższa lub niższa, a materiał bardziej lub mniej odpowiedni dla nas. Możliwe, że nasze oczekiwania zostaną spełnione, a dodatkowo cena nie będzie nas (raczej) przerażała. Niewątpliwym plusem jest fakt, że wchodzisz do sklepu i od razu wychodzisz z zakupem. Możesz liczyć na fachową pomoc sprzedawcy, który pozwoli Ci przymierzać i dobierać, aż w końcu wyjdziesz zadowolony. Zgodnie z zasadą ?klient nasz Pan?.

A co jeśli mężczyzna jest chociaż trochę ?niewymiarowy?? Szycie na miarę tego nie uwypukli. Nie ma problemu z odrobinę dłuższymi rękami czy większym obwodem w pasie. To jedno, a po drugie ? mamy możliwość dopasowania się do stroju przyszłej żony, wybierając jakiś nietypowy dodatek, przeszycie w innym kolorze lub unikalny krój. Ktoś, wiedząc, że będzie dużo tańczył na swoim przyjęciu, może np. zażyczyć sobie pięknie wyszywaną kamizelkę i kiedy pozbędzie się marynarki, wszyscy będą podziwiać istne dzieło sztuki.

Oczywiście, szycie na miarę ma swoje wady: należy znaleźć naprawdę dobrego krawca, który nie tylko uszyje, ale i fachowo doradzi, a ponadto należy liczyć się z wydaniem znaczniejszej sumy pieniędzy. Żeby podjąć dobrą decyzję warto wziąć sobie do serca taką wskazówkę: zerknij na siebie i swoją sylwetkę, na finanse i czas, który pozostał Tobie do ślubu, posłuchaj też rady bliskich, a wybór na pewno będzie dobry.