Za szeroka marynarka, za długie czy ciasne spodnie – z którymś z tych problemów nie jednokrotnie spotkał się każdy mężczyzna kupujący garnitur. Sklepów oferujących eleganckie stroje na specjalne okazje, czy bardziej sportowe garnitury jest coraz więcej. W każdej galerii handlowej znajdziemy ich przynajmniej klika. Dobrze jest przymierzyć parę różnych, żeby ocenić w jakim kroju i zestawieniu kolorów będziemy się czuć najlepiej. Garnitur nie ma nas przecież ograniczać, ale podkreślać mocne strony naszej sylwetki, maskować wady i dodawać pewności siebie. Nie każdemu będzie dobrze w jasnych barwach i coraz popularniejszych marynarkach typu slim, czyli taliowanych.

Ponieważ czasami ciężko samemu zdecydować, albo nie zadowala nas nic co możemy znaleźć w sklepie, warto kupić garnitur szyty na miarę. Kiedyś ta usługa była kojarzona głównie z osobami pełniącymi funkcje dyrektorów i prezesów. Ale każdy kto ma w swojej szafie choć jeden taki strój, wie że to nie tylko snobistyczny wymysł, ale jedyna najlepsza opcja. Garnitur szyty na miarę nie jest wiele droższy, niż ten który można kupić, a z pewnością będzie idealnie dopasowany. Każdy ma nieco inną budowę, wzrost czy wagę, a wszystkie te aspekty zostaną wzięte pod uwagę na spotkaniu z e specjalistą w dziedzinie strojów na wymiar. Poza pomiarami, które stanowią podstawę dobrze skrojonego garnitury, klienci otrzymają także pomoc w zakresie wyboru koloru czy tkaniny, z którego ma zostać wykonany. Garnitur dwuczęściowy, z kamizelką czy może ekskluzywny smoking, strój do pracy czy na ślub – tu nie ma rzeczy niemożliwych. Warto zdać się na pomoc ekspertów w tej dziedzinie.

Poza garniturem pomogą także w doborze koszuli czy krawata, dzięki czemu stworzymy od razu gotową stylizację. Na takim ubraniu nie ma też co oszczędzać. Dobry materiał i uniwersalny kolor pozwolą na noszenie go przez długie lata. A ponieważ coraz częściej i chętniej mężczyźnie sięgają po garnitury czy marynarki, warto mieć w swojej szafie takie, które będą do nas idealnie pasowały.