W ostatnich czasach mentalność konsumentów w Polsce zdecydowanie się zmienia i to wbrew pozorom na lepsze. Po okresie komunizmu, kiedy nie byliśmy w stanie niczego kupić w sklepach, zachłysnęliśmy się mnogością i taniością produktów oferowanych przez coraz to liczniej powstające sklepy. Wreszcie mogliśmy kupić wszystko na co nam tylko przyszła ochota i było nas w dodatku na to stać. Jednak za niska cena szla także niska jakość. Kupowane rzeczy były praktycznie jednorazowe i na przykład odzież czasami już po jednym praniu nadawała się tylko do wyrzucenia.

Jednak ostatnio zauważa się wysyp sklepów, które oferują produkty, takie jak ubrania szyte na miarę, ręcznie robione torebki czy biżuterię, czy wreszcie drewniane zabawki dla dzieci, zamiast wszechobecnych plastikowych. Takie sklepy nigdy by nie powstały gdyby nie zapotrzebowanie konsumentów na lepsze jakościowo i bardziej zindywidualizowane produkty. Wśród nich są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ci ostatni odkryli, jaką różnice sprawiają szyte na miarę ubrania, a zwłaszcza garnitury. I mimo, że garnitur szyty na miarę nawet w najtańszej wersji kosztuje dwukrotność garnituru już gotowego, popyt na nie stale rośnie. Ale czy są one warte swojej ceny?

Już sam fakt, że jest to strój skrojony idealnie na dana sylwetkę, powinien o czymś świadczyć. Gotowe garnitury, które możemy znaleźć w sklepach, najczęściej szyte są w jakimś uniwersalnym rozmiarze i nie biorą pod uwagę, że ktoś może mieć nieproporcjonalnie długie nogi, lub krótkie ręce. W rezultacie taki garnitur zazwyczaj i tak trafia do krawca, w celu skrócenia tego lub owego. Jednak w większości przypadków drobne poprawki krawieckie nie są wystarczające, aby sprawić, że dany mężczyzna będzie się czuł dobrze w takim garniturze i będzie chciał go używać częściej niż tylko na wesela czy pogrzeby. Inaczej sprawa wygląda z garniturem, który został stworzony specjalnie dla nas, w oparciu o dokładne pomiary naszej sylwetki. W takim garniturze czujemy się najczęściej jak w drugiej skórze i komfort jego noszenia sprawia, że mamy ochotę zakładać go codziennie.

Druga ważna kwestia jest taka, że decydując się na szycie na miarę, nie jesteśmy skazani na dostępne fasony czy kolory, ale tworzymy swój garnitur od podstaw. To my sami wybieramy materiał na garnitur, materiał na podszewkę czy też guziki z ogromnego wachlarza dostępnych w sklepie próbek. To my decydujemy czy mamy ochotę na garnitur bardziej elegancki czy jednak bardziej casualowy, do noszenia na co dzień.

W ostatecznej ocenie wygląda więc na to, że warto zapłacić za coś, co będzie idealnie do nas dopasowane.